Archiwum styczeń 2010, strona 6


sty 17 2010 ĆWICZENIE 13. KORZYSTANIE ZE SWOJEGO ULUBIONEGO...
Komentarze: 0

1. Pomyśl o bohaterze. Wybierz mężczyznę lub kobietę, których bardzo podziwiasz. Wybierz kogoś, kogo osiągnięcia wywołują u Ciebie takie emocje, jak ekscytacja i inspiracja. Niektórzy ludzie wybierają jakąś znaną osobę z historii, na przykład Winstona Churchilla, Gandhiego, Martina Luthera Kinga, Susan B. Anthony lub Eleanorę Roosevelt. Inni wolą takich wielkich przywódców religijnych, jak Jezus, Mojżesz lub Mohammed. Być może będziesz wolał wybrać kogoś, kogo znasz osobiście, na przykład członka rodziny, współpracownika lub przyjaciela. Możesz nawet wybrać postać fikcyjną lub legendarną — Robina Hooda lub Wonder Woman. Niech wyborem kieruje uczucie inspiracji. 2. Ujrzyj określony cel Wybierz cel, który Twój bohater osiągnął, realizując swą misję. Na przykład Andrew Carnegie stworzył przemysł, po czym ufundował biblioteki publiczne w USA. Może to być przemawiający lub uczestniczący w proteście Gandhi. Może to być Eleanor Roosevelt negocjująca zapis w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Albo Maria Montessori, która poświęca całą swoją uwagę dzieciom. Może to być Bill Gates tworzący system MS-DOS. Cokolwiek zobaczysz, zauważ konkretny zbiór czynności, które reprezentują realizację misji tej osoby, czyli cel. Stwórz o tym celu krótki trzydziestosekundowy film. Obejrzyj ten film w myślach. Niech obrazy będą przybliżone i w pełnych dynamizmu kolorach. Niech film będzie znaczący i inspirujący. Na koniec przewiń go do początku i zatrzymaj. 3. Wejdź w rolę. Stań się bohaterem tego filmu. Uświadom sobie wszystkie wartości, cele, zasady oraz własną misję jako ten bohater. Uruchom swój umysłowy magnetowid i obejrzyj film z Tobą w roli głównego bohatera. Uzupełnij tę scenę od wewnątrz. Połącz się z emocjami odczuwanymi podczas dążenia do tego zestawu działań. 4. Zadaj sobie pytania. Pozostając w tej roli, zadaj sobie następujące pytania: Jakie są moje motywy? Dlaczego wykonuję te czynności, aby uzyskać ostateczny wynik, czyli cel? Jak ten cel pasuje do mojej nadrzędnej misji? Jakie emocje wiążą się z dążeniem do tego celu? 5. Znów stań się sobą. Zastanów się nad zasobami, które wzbudziła w Tobie przemiana w bohatera. Jak one pomogą w osiągnięciu Twoich celów w Twojej misji? Głównym zadaniem w tym ćwiczeniu było uświadomienie Ci, jak będziesz odczuwał cele bazujące na misji, gdy będziesz do nich dążył.

hjdbienek : :
Audio 
sty 16 2010 Afirmacje mocy - track 1
Komentarze: 0

afirmacje mocy track 1

hjdbienek : :
Clipy 
sty 16 2010 Gregorian - Breathe Video made by ME! (Sixpence...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
sty 16 2010 Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Oblicze...
Komentarze: 1

hjdbienek : :
sty 16 2010 Misja powoduje, że podejmujemy istotne działania...
Komentarze: 0

Wielcy ludzie sukcesu, których życiorysy są pełne ważnych dokonań dzięki pracy z miłości, mogą być naszymi modelami. My też możemy się tego nauczyć. Wystarczy naśladować tych, którzy to potrafią. Jak pamiętamy z poprzednich publikacji, misją Stevena Spielberga było zostanie twórcą filmowym. W swojej roli reżysera filmowego musiał poprawić umiejętności reżyserowania poprzez współpracę z producentami. Jeśli pamiętacie, miał zaledwie siedemnaście lat, gdy po prostu wszedł na teren studia Universal, bez pytania zajął pusty pokój i umieścił tabliczkę ze swoim nazwiskiem na drzwiach. Zaczął pokazywać producentom swoje 8-milimetrowe filmy, a w zamian otrzymywał uwagi, które pomogły mu w rozwinięciu umiejętności reżyserowania. To dopiero śmiałe działanie dla osiągania celu! Ponieważ odkrył swoją misję, śmiałe dążenie do określonego celu wyłoniło się w sposób naturalny z ustalonej wcześniej tożsamości umysłowej twórcy filmowego. Jego wysiłki przez cały czas podtrzymywało dążenie do tych ustalonych celów poparte głębokim, emocjonalnym, opartym na misji zaangażowaniem w tworzenie wspaniałych filmów. Decydując się na cel, trzeba koniecznie upewnić się, że jest on wart osiągnięcia. Musi bazować na misji. Innymi słowy, musi to być konieczne działanie podczas definiowania misji.

hjdbienek : :
Audio 
sty 15 2010 Zmiana przekonań na temat raka - Medytacja...
Komentarze: 0

rak1-hands

hjdbienek : :
Clipy 
sty 15 2010 Senza Fiato Official video Dolores O riordan...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
sty 15 2010 Rzeki i życie: Jangcy HD [LEK PL] - ER
Komentarze: 0

hjdbienek : :
sty 15 2010 Cele ukierunkowane na misję są warte osiągania...
Komentarze: 0

Jakie więc cele są warte osiągania? Te, które nazywamy celami ukierunkowanymi na misję. Jeśli wykonałeś ćwiczenia z poprzedniego rozdziału, Twoja misja oraz kierunek, który reprezentuje jej osiąganie, wyłoniły się z Twoich najgłębszych wartości. Co więcej, załóżmy, że udało Ci się uniknąć czterech pułapek tradycyjnego formowania misji — że znasz doniosły, przyjemny i pełen pasji kierunek, który przyjmuje Twoje życie, czyli Twoją misję. Czas skoncentrować się na rzeczywiście wartych osiągnięcia najważniejszych celach działania. Wielkie misje wymagają zawsze osiągnięcia określonych celów. Cele ukierunkowane na misję osiąga się poprzez działania, które polegają na przybieraniu różnych definiowanych przez misję ról. To, co robisz, by wypełnić misję, wyłania się z Twojego wnętrza i w sposób naturalny pojawia się w misji. Każda odgrywana rola umożliwia wyrażenie własnych zainteresowań i pasji, wizji, wartości oraz zasad. Dlatego też cele ukierunkowane na misję są odwrotnością tradycyjnego podejścia z zewnątrz do wewnątrz — wyłaniają się z wnętrza. Wielcy ludzie sukcesu nie muszą robić nic poza tym, co kochają. Światowej sławy trenerka psich zaprzęgów, Susan Butcher opisuje to w następujący sposób: „Chciałam przenieść się gdzieś, gdzie mogłabym wieść życie na odludziu i pracować ze zwierzętami. Po prostu, jeśli chcesz coś zrobić, zrób to".

hjdbienek : :
Audio 
sty 14 2010 Paul Mckenna-Zmień swoje życie w 7 dni
Komentarze: 0

paulmckenna-zmienswojezyciew7dni

hjdbienek : :