Archiwum maj 2010


Clipy 
maj 31 2010 Beatplayers ft. Skyla - Summer Love
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 31 2010 Życie po ludziach /Life after people 3/9...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 31 2010 Dzień 2. Odkryj kierunek motywacji i priorytety...
Komentarze: 0

Wczoraj odkryłeś swoje bieżące współrzędne. Dziś skoncentrujesz uwagę na dwóch listach, które wczoraj sporządziłeś: na tym, czego chcesz, ale nie masz, oraz na tym, czego nie chcesz, ale masz. Której liście poświęcasz w tej chwili więcej uwagi? Pamiętasz, czym był kierunek motywacji? Chcę i nie mam to inny sposób na opisanie motywacji do, podczas gdy nie chcę i mam to inny sposób motywacji od. Zwróć uwagę na to, która lista jest teraz dla Ciebie ważniejsza. Zacznij od tej listy i przeanalizuj zapisane pozycje, nadając im priorytety. Który element musiałeś przesunąć najbardziej? Który jest następny, kolejny itd.? Wykorzystaj dowolną skalę, która Ci odpowiada: A, B, C; 1, 2, 3 czy „najbardziej", „średnio" i „najmniej". Gdy skończysz nadawać priorytety elementom pierwszej listy, zrób to samo z drugą.
Gdy już uporządkujesz obydwie listy, spróbuj spojrzeć na priorytety z nieco innej perspektywy. Zastanów się, jaka zmiana (zakładając, że byłaby możliwa) wywołałaby największą różnicę w stosunku do stanu obecnego. Być może pozycja taka znajduje się już u góry listy — całkiem jednak możliwe, że początkowo wydawała się mało znacząca. Zastanów się na przykład, jaki wpływ na wszystkie pozostałe dziedziny Twojego życia miałoby to, że zaczynałbyś każdy dzień w dobrym nastroju? Jaką niewielką, ale znaczącą zmianę mógłbyś wprowadzić w swoim rozkładzie dnia, żeby to sobie ułatwić — zacząć jeść dobre śniadania, używać dobrej zastawy, słuchać dobrej muzyki, ucinać miłe pogawędki, a może kupić sobie ładny krawat albo inny dodatek? Jeszcze raz przejrzyj swoje priorytety i znajdź te pozycje, które najprawdopodobniej wywołałyby największe zmiany — oznacz je gwiazdką.

hjdbienek : :
Clipy 
maj 30 2010 Feel - Robbie Williams
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 30 2010 Życie po ludziach /Life after people 2/9...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 30 2010 Tydzień pierwszy - poszukiwanie celów
Komentarze: 0

 

Dzień 1. Znajdź bieżące współrzędne

W dalszej części programu Twoim punktem odniesienia i wskazówką będą wyniki inwentaryzacji, o której przeprowadzenie zaraz Cię poprosimy. Aby cokolwiek osiągnąć, musisz wiedzieć, dokąd chcesz dotrzeć. Równie ważne jest jednak, abyś wiedział, gdzie jesteś teraz. Możesz wówczas sporządzić plan trasy łączącej miejsce, w którym się znajdujesz, z punktem, do którego chcesz dotrzeć: szlak wiodący stąd do spełnienia marzeń.
Niemal każdy z nas (prawdopodobnie w ogóle się nad tym nie zastanawiając) dzieli swoje życie na to, co lubi, oraz na to, czego nie lubi. Richard Bandler, współtwórca NLP, zauważył, że podczas gdy zwykle dobrze wiemy, co lubimy, a czego nie lubimy, prawdopodobnie nie zauważamy, że dokonujemy dalszego podziału naszych upodobań na rzeczy, które lubimy lub których chcemy, ale nie mamy (na przykład nowy samochód, wakacje czy awans) oraz rzeczy, których nie lubimy lub nie chcemy, ale mamy (takie jak na przykład nadwaga, nadpobudliwość czy źle wychowane dzieci).
Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: co naprawdę podoba Ci się w Twoim życiu? Mogą to być bohaterskie dokonania, takie jak futbolowy hattrick czy zdobycie nagrody lub awansu, lub też najzwyklejsze momenty z życia: obserwowanie śpiącego dziecka, wsłuchiwanie się w szum fal czy delektowanie się smakiem lodów czekoladowych. Zadbaj o to, żeby Twoja lista była możliwie długa i wyczerpująca — nie żałuj czasu, aby ją przygotować. Zatytułuj tę listę „Chcę i mam". Wypełnij jedną z kolumn, których nagłówki zamieściłem poniżej.
Przejdźmy teraz do bardziej oczekiwanego pytania: co masz w życiu, mimo że wcale nie chcesz tego mieć? Niektórzy spędzają większość życia na rozważaniu tego pytania w tej czy w innej formie. Gdy poświęcisz mu już kilka minut, możesz wymienić na liście wspomniane kilka kilogramów nadwagi czy kłopotliwe nawyki, korki uliczne, dni, kiedy Twój szef ma zły humor czy cokolwiek innego, co „psuje Ci koncepcję". Zadbaj o to, żeby Twoja lista była możliwie długa i wyczerpująca — nie żałuj czasu, aby ją przygotować. Zatytułuj tę listę „Nie chcę i mam". Wypełnij jedną z kolumn, których nagłówki zamieściłem poniżej.
Czas na pytanie NLP: czego chcesz w życiu, ale nie masz? Pora spisać „listę życzeń". Zacznij od dowolnej dziedziny życia, takiej jak praca, dom, miłość, finanse albo cokolwiek innego. Pamiętaj o ważnych marzeniach — pamiętaj też, żeby zapisać co najmniej kilka marzeń „codziennych", takich jak na przykład słoneczne niebo, czysta pościel czy świeżo zaparzona kawa. Również na tę listę poświęć wystarczająco dużo czasu. Zatytułuj ją „Chcę i nie mam". Wypełnij jedną z kolumn, których nagłówki zamieściłem poniżej.
Ostatnia kolumna to kategoria, o której rzadziej myślimy: to, czego nie chcemy i nie mamy. Jeżeli jesteś podobny do większości ludzi, zwykle nie spędzasz zbyt wiele czasu na zastanawianiu się nad takimi rzeczami, tak więc poświęć im kilka minut teraz. Można tu wymienić bardziej oczywiste sprawy, takie jak przerażająca choroba, dług nie do spłacenia, kalekie dziecko, kiepskie zdrowie, niezdolność do pracy itp. Jest jeszcze wiele innych rzeczy, których z pewnością nigdy nie pragnąłeś i nie chcesz próbować — paralotniarstwo, pobyt w więzieniu, wycieczka na składowisko toksycznych odpadów itp. Na swojej liście wymień też kilka takich pozycji. Zatytułuj ją „Nie chcę i nie mam". Wypełnij jedną z kolumn, których nagłówki zamieściliśmy poniżej.
Upewnij się, że każda z wymienionych pozycji jest rzeczywista i konkretna. Pamiętaj, że w każdej kolumnie powinno znaleźć się co najmniej kilka przykładów.
Chcę     Chcę            Nie chcę    Nie chcę
i mam    i nie mam    i mam        i nie mam

hjdbienek : :
Clipy 
maj 30 2010 Vivien O'hara feat Adrian Sana - Too...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 30 2010 Życie po ludziach /Life after people 1/9...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 30 2010 21-dniowy program nieograniczonych osiągnięć...
Komentarze: 0

Przyjęliśmy , że znasz już koncepcje NLP i potrafisz posługiwać się jego technikami opisanymi w kolejnych postachach, a także starasz się wykorzystywać je w sposób twórczy.
Wśród praktyków NLP mówi się, że „jeśli masz do dyspozycji jeden sposób zrobienia czegoś, jesteś robotem, jeżeli masz do wyboru dwa sposoby, stajesz przed dylematem". Potrzebujesz co najmniej trzech sposobów zrobienia czegoś, żeby móc powiedzieć, że zaczynasz dysponować odrobiną prawdziwej elastyczności. Aby naprawdę mieć wybór, musisz mieć co najmniej trzy sposoby na zrobienie czegoś. Właśnie skończyłeś czytać tę publikację i zyskałeś olbrzymie możliwości, jeśli chodzi o dokonywanie wyborów w rozmaitych dziedzinach życia. Niniejszy 21-dniowy program oparty jest na nieco innym schemacie niż publikacja, którą właśnie skończyłeś czytać — zapewnia Ci jeszcze jedną metodę uczenia się tej przełomowej technologii oraz stosowania jej w praktyce. A co z trzecią możliwością? To będzie Twoja własna metoda — wprowadzisz własne modyfikacje i odkrycia, gdy wykorzystasz te materiały we własnym życiu.
Nie ma również reguły, która mówiłaby, że nie możesz wykonywać więcej niż jednego ćwiczenia dziennie — o ile tylko poświęcisz każdemu z nich pełną uwagę, na jaką zasługuje. Gdy zakończysz ten program, być może zechcesz powrócić do dni, które uznasz za najbardziej przydatne czy takie, na których najbardziej Ci zależy, a następnie powtórzysz ćwiczenia, żeby odnieść jeszcze więcej korzyści. Możesz też zechcieć wrócić do dni, kiedy wydawało Ci się, że zyskałeś dość niewiele — w przypadku takich ćwiczeń może okazać się, że wiele zyskasz, jeśli je powtórzysz. Możesz też po prostu powtórzyć cały program od początku. Wybieraj którąkolwiek z tych strategii tak często, jak będziesz mieć ochotę, lub dopóty, dopóki nie osiągniesz wszystkich swoich celów bądź nie nauczysz się wszystkiego, co ma do zaoferowania ten program — w zależności od tego, co zdarzy się wcześniej.

hjdbienek : :
Clipy 
maj 29 2010 Rihanna - Shut Up And Drive (New Video)
Komentarze: 0

hjdbienek : :