Archiwum 07 marca 2010


Audio 
mar 07 2010 Muzyka relaksacyjna - Burze Grzmoty i Błyskawice...
Komentarze: 0

Muzyka relaksacyjna - Burze Grzmoty I Blyskawice

hjdbienek : :
Clipy 
mar 07 2010 Rihanna - Rude Boy - 2010 Echo Awards
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 07 2010 Kymatica (Napisy PL) 2/8
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 07 2010 ĆWICZENIE 26. OSIĄGANIE WEWNĘTRZNEJ ZGODNOŚCI...
Komentarze: 0

1. Kłopotliwy głos.

 Przypomnij sobie sytuację, w której Twój wewnętrzny głos wyrażał się o Tobie krytycznie lub w inny sposób sprawiał Ci kłopoty. Wróć do tej sytuacji. Będąc już w niej, przysłuchuj się temu głosowi i zauważ, co mówi, jak to brzmi, skąd dobiega i w którym kierunku jest skierowany.

 2. Przenieś głos do gardła.

Teraz powoli pozwól, by głos przesunął się do miejsca w Twoim ciele, skąd wychodzi Twój własny głos, gdy mówisz. Zauważ, jak wraz ze zbliżaniem się do klatki piersiowej i gardła ulega on naturalnej zmianie. Najprawdopodobniej nastąpi jakaś zmiana w sposobie wymawiania poszczególnych słów, w tonacji oraz natężeniu.

 3. Zauważ różnice.

 Kiedy już całkowicie znajdzie się w obszarze gardła, czyli źródła Twojego własnego głosu, zwróć uwagę na zmiany. Zazwyczaj stanie się cichszy, a jego tonacja zacznie być bardziej przyjazna. Czasami słowa zmienią się z krytycznych zarzutów na rzeczywiste dane lub pomocne sugestie. Słowa mogą się zmienić w wyraźnie zdania o tym, co odczuwasz, co myślisz lub czego pragniesz.

4. Sprawdź strukturę Ja-Ty.

 Kłopotliwe głosy zazwyczaj zaczynają od słowa ty, po którym następuje osąd w rodzaju: „Ty głupi....". Takim głosem mówię do siebie, jak gdybym mówił do drugiej osoby — mówię „ty" zamiast „ja". Kiedy takie głosy przesuną się do ciała, zazwyczaj spontanicznie przekształcają się w proste stwierdzenia, które są wyrażane w pierwszej osobie i zawierają słowa „czuję", „widzę", „słyszę", „myślę". „Nie podoba mi się, co się stało". „Chcę uzyskać od Ciebie inną reakcję". Jeśli Twój głos nie zmienił się w ten sposób, zachęć go do tego i zauważ, jak to zmieni Twoje doznania. Zachęć swój głos, by wygłaszał stwierdzenia w pierwszej osobie: „Myślę ", „Czuję ", „Chcę ".

 5. Planowanie na przyszłość

. Pomyśl teraz o określonych przyszłych sytuacjach, w których chciałbyś mieć ten rodzaj wewnętrznej zgodności. Postaw się w jednej z tych sytuacji i szybko przejdź przez opisane powyżej cztery etapy, zwracając uwagę na to, jak osiągnięcie zgodności wyzwala w Tobie uczucie całości i pomysłowości, dzięki czemu łatwiej radzisz sobie z daną sytuacją. Osiągnięcie zgodności ze swoim wewnętrznym głosem dla większości osób oznacza uczucie większej zaradności i pomysłowości. Często podkreślają, że jaśniej myślą i czują, a to ułatwia podjęcie odpowiednich czynności. Inni odczuwają odprężenie i mają poczucie całości zamiast mętliku w głowie, frustracji i napięcia. Zdarzają się jednak osoby, które po wykonaniu tego procesu pozostają z poczuciem dyskomfortu. Jeśli przydarzy się to Tobie, oznacza to, że pełne i przyjemne poczucie zgodności uzyskasz dopiero, gdy doświadczysz pełnego procesu osiągania zgodności elementów postrzeżeniowych. Na tę chwilę możesz po prostu przenieść głos tam, gdzie pierwotnie się znajdował.

hjdbienek : :