Archiwum lipiec 2009, strona 19


lip 05 2009 Uciec śmierci - pogoń za nieśmiertelnością...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
lip 05 2009 Stany emocjonalne a gesty
Komentarze: 0

Na podstawie zachowania osoby, z którą prowadzimy rozmowę, możemy zorientować się, jakie jest jej nastawienie do nas, a także przewidzieć niektóre reakcje: 1) Niezdecydowanie - wyraża się w obgryzaniu ołówka, paznokci, czyszczeniu okularów, wierceniu się, zakładaniu nogi na nogę, Patrzeniu raz w jedną, raz w drugą stronę, braniu jakiegoś drobnego Przedmiotu do ręki i odkładaniu go. 2) Chęć dalszego słuchania - wyraża pocieranie dłoni o dłoń, pochylenie do przodu głowy lub całego ciała, patrzenie na rozmówcę. 3) Głębokie zamyślenie - to ściskanie palcami skrzydełek nosa, patrzenie w pustkę, głębokie oddechy. 4) Chęć przerwania mówiącemu - oznacza palec wskazujący podniesiony do ust, wdychanie powietrza, podniesiona lekko ręka, wzrok uciekający w bok, kładzenie dłoni na ramieniu rozmówcy lub bawienie się jakimś przedmiotom. 5) Zdenerwowanie - ujawnia się w uderzaniu ręki o rękę, przestępowaniu z nogi na nogę, wierceniu się i szybkim oddychaniu. 6) Niechęć, dezaprobata - sugerują to zaciśnięte usta, pocieranie nosa, spoglądanie w bok, stawanie bokiem do rozmówcy. 7) Chęć wycofania się z rozmowy - wskazuje na to obejmowanie dłońmi swoich barków lub ramion, zakładanie ręki na rękę, patrzenie w ziemię, odwracanie się, odwracanie tylko wzroku, lekkie garbienie się, zasłanianie ust dłonią. 8) Wywyższanie się - oznacza podnoszenie palców do góry, wskazywanie na kogoś palcem, patrzenie z góry, obejmowanie dłońmi ramion lub stołu. 9) Zakończenie rozmowy - to prostowanie się, wstawanie, zaglądanie do dokumentów, papierów lub teczki, podniesiona głowa, niepatrzenie na rozmówcę. Nastawienie rozmówcy wyrażają następujące zachowania i gesty: 1)Nastawienie pozytywne: - postawa otwarta, zrelaksowana, - ramiona proste, rozchylone, - ciało pochylone lekko do przodu, - ręce wzdłuż boków, - głowa lekko uniesiona, - uśmiech, patrzenie w oczy. 2) Nastawienie negatywne: - ręce w kieszeniach, - ramiona skrzyżowane, - chwytanie się za brodę, - ręce ukryte za plecami, - ramiona przykurczone, barki lekko uniesione, - postawa napięta, - wzrok rozbiegany, dłonie zaciśnięte, - cała sylwetka spięta, - stanie bokiem.

hjdbienek : :
Audio 
lip 05 2009 Ewa Foley - Piękne Ciało - Medytacja
Komentarze: 0

Ewa Foley - Piękne Ciało - Medytacja

hjdbienek : :
Clipy 
lip 05 2009 shakira - inevitable
Komentarze: 0

hjdbienek : :
lip 05 2009 Uciec śmierci - pogoń za nieśmiertelnością...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
lip 05 2009 Gesty wokół twarzy
Komentarze: 0

Duża ilość i różnorodność gestów wokół twarzy często uchodzi naszej uwagi. Warto jednak zrozumieć ich wymowę. Poza tym jest to bardzo wdzięczne pole obserwacji. Oto wybrane przykłady: 1) Zakrywanie ust palcami lub dłonią - jeśli to ty mówisz, a słuchająca cię osoba zakrywa usta, oznacza, że uważa ona, iż mówisz nieprawdę. 2) Machinalne pocieranie nosa - jest słabszą formą zakrywania ust. Osoba ta sądzi, że zakrywanie ust byłoby nie na miejscu, więc pociera nos. Powodem może być też swędzenie skrzydełek nosa przy próbie kłamstwa ze strony tej osoby. Wywołane to jest podrażnieniem zakończeń nerwowych stymulowanych przez mózg. 3) Bariera z dłoni - chroni przed ryzykiem wypowiedzenia zbyt zobowiązujących słów. 4) Splecione ręce, sylwetka wyprostowana - jest to tzw. postawa-zderzak. Dana osoba czuje się wystawiona na ataki, jest wrażliwa, przygotowana na agresję. 5) Kółko z palca wskazującego i kciuka - wzmocnienie słów, jednocześnie pytanie do siebie: „czy wyrażam się jasno?" 6) Rozczapierzone palce, lekko zgięte - chęć dominowania nad innymi. 7) Gesty-bariery. Wszystkie gesty poprawiania krawata, spodni, marynarki lub strzepywanie niewidocznego pyłku - to gesty-bariery. Wyrażają one obawę przed niechętnym przyjęciem lub agresją. 8) Zaciśnięta pięść - może towarzyszyć tylko niektórym słowom, może walić w stół lub „boksować powietrze", w każdym wypadku wyraża siłę i przekonanie o sukcesie. 9) Pocieranie podbródka - spontaniczny gest kontaktu ze sobą, mający dodać pewności siebie. 10) Bawienie się okularami - przecina kontakt z rozmówcą, by na nowo skoncentrować się na innym temacie; gest blokujący porozumienie.

hjdbienek : :
Audio 
lip 04 2009 Ewa Foley - Mistrzostwo Ciała - Medytacja...
Komentarze: 0

Ewa Foley - Mistrzostwo Ciała - Medytacja

hjdbienek : :
Clipy 
lip 04 2009 Beyonce Woman Like Me
Komentarze: 0

hjdbienek : :
lip 04 2009 Uciec śmierci - pogoń za nieśmiertelnością...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
lip 04 2009 Język dłoni i rąk
Komentarze: 0

Nasze ręce są niezwykle gadatliwe. Z pozornie nieważnej, nerwowej gry palców, można odczytać myśli. Ręce nic nie chcą przemilczeć i zataić żadnej informacji. Najczęściej spotykane przykłady wymowy rąk: 1) Ręce całkiem przekręcone - taki układ rąk wskazuje na zagmatwane życie uczuciowe. Wnętrza dłoni są zakryte, co może świadczyć, że osoba ta próbuje coś zataić. 2) Szukanie oparcia - palec znajduje się w zaciśniętej dłoni drugiej ręki, co sygnalizuje, że nasz rozmówca nie bardzo wie, co ma dalej mówić. 3) Pocierające się łagodnie opuszki palców, układ dłoni dowolny - ruchy takie wskazują, iż dana osoba znajduje się w kłopotliwej sytuacji, nie chce angażować się w jakąś sprawę, która nie jest po jej myśli. 4) Ręce tkwią głęboko w kieszeniach spodni - to postawa nieprzenikniona. Człowiek ten nie chce zdradzić swojej reakcji. Cechuje go hermetyczność oraz skrywanie własnych odczuć i zamierzeń. 5) Zaciśnięta pięść, schowana za plecami i podtrzymywana w nadgarstku drugą dłonią - oznacza, że rozmowa może mieć ostry lub nieprzyjemny przebieg i stanowi odniesienie do ukrytej broni, gotowej uderzyć znienacka. 6) Ręce splecione na piersi - sugerują frustrację i negatywne nastawienie psychiczne. Im wyżej są trzymane, tym gorszy jest humor ich właściciela, podobnie jak stosunek do tego, co słyszy. W takim przypadku najlepiej jest dać mu możliwość wypowiedzenia się, pomóc sformułować jakąś myśl, a na pewno nie przerywać, gdyż to tylko pogłębiałoby jego frustrację. 7) Podpieranie głowy - gest ten najczęściej wskazuje na zmęczenie, kłopotliwą sytuację, w jakiej ta osoba się znajduje, lub znużenie czyjąś długotrwałą przemową. 8) Pocieranie lub dotykanie koniuszka nosa - oznacza stan zamyślenia lub próbę szukania wyjścia z trudnej sytuacji. 9) Ręce w kieszeniach, a kciuki na zewnątrz - są wyrazem siły psychicznej i dużej pewności siebie. Osoba tak trzymająca ręce jest gotowa przyjąć wyzwanie i zbytnio nie obawia się niemiłych dla niej niespodzianek. 10) Dłonie wsunięte do tylnych kieszeni - taka postawa ujawnia, że osoba ta posiada duże ambicje zawodowe lub dotyczące danej sprawy, ukrywa to jednak ze względu na wrodzoną nieśmiałość lub brak siły przebicia. 11) Trzymanie rąk w kieszeniach z przodu - stanowi próbę podkreślenia swojej doniosłej roli w jakiejś sprawie. W rozmowie z tą osobą należy pamiętać o takcie i dyplomacji, gdyż łatwo ją urazić.

hjdbienek : :