Najnowsze wpisy, strona 47


Clipy 
kwi 03 2010 Giulietta Revel - Showreel
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 03 2010 Świat według Gwiezdnych wojen Kosmiczni...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 03 2010 Czego się dowiedziałeś
Komentarze: 0

Odkryłeś wiele technik, które możesz wykorzystywać w celu budowania pewności siebie. W szczególności nauczyłeś się, jak:
• Sprawiać, aby krytyczny głos stawał się pomocnym sprzymierzeńcem, odkrywając jego pozytywną intencję.
• Przeprowadzać burzę mózgów, poszukując pomysłów na wcielanie w życie pozytywnej intencji wewnętrznego głosu w bardziej pożyteczny sposób.
• Przeformułowywać negatywny monolog wewnętrzny, przekształcając go w afirmacje — zdania twierdzące sformułowane w pierwszej osobie liczby pojedynczej.
• Dzięki kreatywnej wizualizacji zamieniać frustrujące sytuacje w okazje do dokonania wyboru.
• Tworzyć solidne i przekonujące pozytywne oczekiwania.
Nauczyłeś się, że Twój mózg zawsze stara się najlepiej, jak potrafi, a także że możesz na niego liczyć, oczekując, że będzie robić to, co nauczył się robić. Możesz wykorzystywać wewnętrzny język mózgu, aby zmieniać jego program, tak abyś mógł tworzyć więcej tego, czego pragniesz dla siebie. Codziennie zaznacz w terminarzu porę, kiedy poświęcisz trochę czasu, aby wykorzystać te potężne techniki w celu budowania pewności siebie. Nikt nie może tego zrobić za Ciebie. Zasługujesz na to — zasługują na to wszystkie elementy (manifestacje) Twojej osoby.

hjdbienek : :
Clipy 
kwi 02 2010 Marit Larsen "If A Song Could Get Me...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 02 2010 Świat według Gwiezdnych wojen - Kosmiczni...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 02 2010 Nadzieje i oczekiwania
Komentarze: 0

Analizując rozmaite rodzaje wizualizacji, których uczy się w celu umożliwienia zmiany zachowań, można niespodziewanie dojść do wniosku, że niektóre osoby stosujące wizualizację osiągają zdumiewające i ekscytujące efekty, podczas gdy inne niewiele albo nic. Ci, którym udaje się wprowadzać zmiany, pod pewnym względem znacząco się wyróżniają.
Przyjrzyjmy się Twoim własnym procesom myślowym, aby znaleźć dodatkowy wymiar funkcjonowania tego mechanizmu. Pomyśl o czymś, co mogłoby zdarzyć się jutro. Wyobraź sobie na przykład, że zaplanowałeś na jutro wycieczkę za miasto, a według prognozy pogody ma być ładny dzień. Powiedz sobie: „Mam nadzieję, że jutro będzie słonecznie" i zwróć uwagę na to, jakie obrazy, dźwięki, a być może słowa wywołuje w Twoim umyśle taka nadzieja. Następnie powiedz: „Spodziewam się, że jutro będzie słonecznie" i zauważ, jakie wyobrażenia wiążą się z oczekiwaniem.
Gdy będziesz porównywać wspomniane dwa doświadczenia, zwróć uwagę na kilka szczegółów. Czy masz do czynienia z jednym czy z dwoma obrazami? Czy obraz jest nieruchomy, czy widzisz film? Zwróć uwagę na miejsce, jasność, przejrzystość, ilość kolorów, rozmiary, ramy itp. Czy patrzysz własnymi oczami, czy jesteś swego rodzaju obserwatorem tego, co się dzieje? Zwróć też uwagę na wszelkie dźwięki lub stówa, które pojawiają się w Twoich myślach. Czy masz jeden czy dwa glosy? Może jest ich więcej? Zauważ wszelkie szczegóły, takie jak umiejscowienie, kierunek, szybkość, ton lub intensywność wszelkich głosów lub dźwięków. Zwróć szczególną uwagę na to, jak owe submodalności różnią się w zależności od tego, czy miałeś nadzieję, że coś się zdarzy, czy oczekiwałeś, że to się zdarzy. Jak silne jest Twoje przekonanie, że jutro będzie słonecznie, gdy porównujesz nadzieję z oczekiwaniem? Zapamiętaj lub zapisz cechy oczekiwania, ponieważ mogą one okazać się całkiem istotne na etapie programowania nowych zachowań.
U wielu osób reprezentacją oczekiwania jest jeden obraz. Na początku może być zdysocjowany, ale pod koniec są z nim zwykle zasocjowane — patrzą własnymi oczami. Często obraz jest pełnokolorowy, jasny, przejrzysty, a być może nawet towarzyszy mu głos rzeczowo informujący: „Oczywiście właśnie to się zdarzy". Czujesz, że oczekiwania mają wiele wspólnego z rzeczywistością.
Nadzieję natomiast większość ludzi obrazuje sobie w dwojaki sposób — jako to, co mogłoby się zdarzyć, oraz to, co mogłoby się nie zdarzyć. Słyszą głos mówiący „może tak, a może nie". Niekiedy nadzieja wiąże się z jednym obrazem, ale zwykle jest on odległy, rozmyty, nieruchomy i niezbyt kolorowy. Myśląc o czymś w ten sposób, pozostajemy pełni wątpliwości, czy coś się zdarzy, czy nie. Podczas gdy samo oczekiwanie jawi się zwykle w umyśle jako dużo trwalsze i bardziej rzeczywiste. Dysponując takimi wiadomościami wstępnymi, zaangażuj się w opisany poniżej proces. Zacznij od zaplanowania wyniku, który związany jest z większą pewnością siebie w konkretnej sytuacji. Jak chcesz się zachowywać w wybranym kontekście? Być może pragniesz wykazać się większą pewnością siebie w trakcie rozmowy o pracę. Zastanów się, jak chciałbyś zachowywać się w takiej sytuacji — być może zdecydujesz, że chcesz wyglądać na spokojnego i nieco zrelaksowanego, mieć suche pachy, elastyczną postawę, przyjemnie się uśmiechać, wykazać się umiejętnością artykułowania myśli, pochwalić się łagodnym, pewnie brzmiącym głosem — mieć poczucie równowagi i panowania nad sytuacją. Jeżeli naprawdę chcesz być precyzyjny, dokładnie spisz to, do czego dążysz. Szczegółowo przeanalizuj wynik, aby upewnić się, że jest to coś, czego naprawdę chcesz — coś, co warto mieć. Zadaj sobie pytanie: „Czy istnieje powód, dla którego nie powinienem pragnąć osiągnięcia tego wyniku?" lub „Czy mam jakiekolwiek zastrzeżenia do tego wyniku?". W tym momencie możesz zechcieć ponegocjować z tymi częściami Twojej osoby, które wykazują niechęć.
Gdy już solidnie zdefiniujesz wynik, odpręż się i „otwórz" umysł. Zacznij wizualizować taki wynik, korzystając z odkrytych wcześniej submodalności charakteryzujących stan oczekiwania. Jest to najważniejsza część procesu. Stosując submodalności stanu oczekiwania, przekazujesz swojemu umysłowi bardzo przekonujący komunikat, informując go, że zdarzy się to, czego się spodziewasz. Jeśli chodzi o pewność siebie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, mógłbyś odtworzyć całą rozmowę od początku do końca, tworząc ją tak, aby odpowiadała Twoim oczekiwaniom, i jednocześnie wbudowując w ten obraz pewność siebie dzięki submodalnościom stanu oczekiwania.
Wizualizuj swój wynik jako oczekiwanie, dopóki nie poczujesz, że w pełni się z nim identyfikujesz, a następnie zakończ ćwiczenie i oczekuj, że go osiągniesz. Stosując ten proces regularnie do tworzenia wyników, które chcesz osiągnąć, będziesz w stanie utrzymywać aktywne zaangażowanie we własny osobisty rozwój.

hjdbienek : :
Clipy 
kwi 01 2010 Selena Gomez and the Scene - Falling Down...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 01 2010 Alex Jones - Obama - Wielkie Oszustwo (Napisy...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 01 2010 Codzienne budowanie pewności siebie
Komentarze: 0

Jednym ze sposobów na upewnienie się, że nieustannie dokonujesz nowych wyborów zachowań i budujesz pewność siebie, jest uwzględnienie procesu zmiany frustracji w elastyczność w codziennym planie zajęć. Oto jak to zrobić.
Zanim pogrążysz się we śnie, „wyświetl film" przedstawiający miniony dzień oraz czynności, jakie wykonywałeś w jego trakcie. Zatrzymaj się, gdy dotrzesz do sceny, w przypadku której nie będziesz całkowicie zadowolony ze swojego zachowania. Dokładnie przeanalizuj ją, aby zebrać informacje dotyczące tego, co się stało, oraz tego, jakie były Twoje cele i intencje. Następnie ponownie odtwórz taki „film", ale tym razem zachowuj się tak, abyś był zadowolony ze swojego postępowania — w sposób, który zapewni Ci lepsze rezultaty. Dostosowuj tę scenę, dopóki nie znajdziesz zachowania, które okaże się naprawdę odpowiednie. Następnie zobacz albo usłysz bodziec, który będzie elementem zewnętrznego otoczenia takiej sytuacji i wyobraź sobie, że znajdujesz się w samym jej centrum, zachowując się w nowy sposób. Wykonując ten proces, zbudujesz nowe, bardziej kreatywne zachowanie, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłości.
Jest to sposób umożliwiający dokonywanie nieustannych przeglądów podejmowanych działań i zmienianie tych zachowań, które nie przynoszą pożądanych rezultatów. Dzięki temu to, co mógłbyś uważać za porażki, przeradza się w informacje zwrotne dotyczące zmian i ulepszeń, które mógłbyś wprowadzić. Wykorzystywanie takich codziennych analiz w sposób, który właśnie opisaliśmy, może zapewnić Ci niewiarygodne poczucie zadowolenia z siebie ze względu na działania podejmowane w świecie zewnętrznym — to naprawdę wspaniałe narzędzie do budowania pewności siebie!

hjdbienek : :
Clipy 
mar 31 2010 Nana Mouskouri - Soleil soleil
Komentarze: 0

hjdbienek : :