Najnowsze wpisy, strona 46


kwi 07 2010 Treść słabej wiary w siebie
Komentarze: 0

Brak wiary w siebie wiąże się zwykle z wizerunkiem własnym, który pod względem wizualnym charakteryzuje się bardzo intensywną formą oraz bardzo negatywną treścią. Na przykład Jean, trzydziestoparoletnia specjalistka, stwierdziła, że nie jest w stanie osiągnąć bezpieczeństwa finansowego — mimo że wiedziała, iż dysponuje odpowiednim potencjałem. Pracowała bardzo ciężko, ale zawsze coś ją stopowało. Gdy poświęciła kilka chwil, aby zastanowić się nad wewnętrznym wizerunkiem swojej osoby, odkryła, że pielęgnowała bardzo negatywny i napawający niepokojem wizerunek własny. Jean wyraźnie widziała siebie jako osobę nienaturalnie zgarbioną i „pustą w środku". To jednak nie wszystko. Widziała ten obraz jako kolorowe zdjęcie — duże, jasne i znajdujące się tuż przed jej oczami.
Ponieważ treść wizerunku własnego (zgarbione, „wydrążone" ciało) była tak niepokojąca, a forma charakteryzowała się intensywnością (duży, jasny i bliski), Jean odczuwała niepokój, gdy tylko pomyślała o swojej osobistej wartości, a co za tym idzie, brakowało jej wiary w siebie.
Naturalnie niezależnie od tego, co usłyszałaby o swojej pracy od koleżanek i kolegów, niezależnie od tego, jakie otrzymałaby pochwały i nagrody, Jean nie wierzyła, że była wartościową istotą ludzką. Po prostu nie postrzegała siebie w ten sposób. Gdy porównywała obrazy, które widziała oczami wyobraźni, z tym, co mówili o niej inni, wierzyła w to, co widziała, i miała do siebie bardzo negatywny stosunek. Połączenie intensywnej formy z negatywną treścią sprawiało, że Jean czuła się naprawdę kiepsko. Wynikający z takiego podejścia brak wiary w siebie przeszkadzał jej w wykorzystywaniu potencjału, który umożliwiłby stworzenie takiego bezpieczeństwa finansowego, jakiego naprawdę pragnęła.

hjdbienek : :
Clipy 
kwi 06 2010 Buffalo Moon - Brule
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 06 2010 Świat według Gwiezdnych Wojen Wojna, świat...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 06 2010 Treść i forma
Komentarze: 0

Programowanie neurolingwistyczne uznaje, że sposób, w jaki wizualnie postrzegamy siebie samych, ma decydujący wpływ na to, co odczuwamy w stosunku do siebie. Forma oraz treść wewnętrznych obrazów własnej osoby są wizualnymi cegłami, z których zbudowane są silna oraz słaba wiara w siebie.
Podobnie jak każde inne doświadczenie, intensywność wizerunku siebie samych zależy od submodalności wizualnych — elementów wizualnych, które tworzą strukturę lub formę każdego obrazu. Zazwyczaj wizerunek samego siebie, który jest mały, ciemny i odległy, wydaje się mniej intensywny i rzeczywisty, niż wizerunek, który jest duży, jasny i bliski. Ponieważ forma jest różna, różna jest również intensywność.
Z drugiej strony, treść własnego wizerunku wpływa na to, czy ma on charakter pozytywny, czy negatywny. Jeżeli na przykład „ty" w Twoim wizerunku własnym będzie rozmyte lub w jakiś sposób źle uformowane, będziesz prawdopodobnie czuć się całkiem inaczej w stosunku do siebie niż wtedy, gdy Twój wizerunek własny będzie pozytywny, pełny i kompletny.

hjdbienek : :
kwi 05 2010 Cały Świat jest po Twojej stronie! (Sekret)...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 05 2010 Świat według Gwiezdnych wojen Kosmiczni...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 05 2010 Siła woli i wiara w siebie
Komentarze: 0

Siła woli ma bardzo niewiele wspólnego z pogłębianiem wiary w siebie. Nie musisz wysilać umysłowych mięśni, aby zmienić sposób myślenia o sobie. Szczerze mówiąc, siła woli nie wystarczy, aby zbudować silną wiarę w siebie. Prawdopodobnie przekonałeś się o tym wielokrotnie na własnej skórze — być może jednak warto byłoby, abyśmy powtórzyli: siła woli wszystkich ludzi na świecie nie wystarczy, aby stworzyć obiektywne i korzystne wrażenia związane z Twoją osobą, które wpłynęłyby na wszystkie Twoje doświadczenia. Wykorzystywanie siły woli do budowania silnej wiary w siebie jest niezwykle wyczerpujące i po prostu nie działa. Tym, czego potrzebujesz, jest know-how. Dzięki NLP wiemy, że silna wiara w siebie zależy od wewnętrznej mapy lub od tego, jak sobie siebie wyobrażasz. Innymi słowy, wiara w siebie nie zależy od tego, jaki faktycznie jesteś, tylko od tego, jak myślisz o sobie. Zmień wewnętrzne wyobrażenia swojej osoby, a zmieni się Twoja wiara w siebie. Nie musisz się wysilać — po prostu pomyśl o tym. To naprawdę proste.

hjdbienek : :
Clipy 
kwi 04 2010 Alter Bridge - Watch Over You
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 04 2010 Świat według Gwiezdnych wojen Kosmiczni...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
kwi 04 2010 Rozwijanie umiejętności
Komentarze: 0

"Stajemy się tym, o czym myślimy".
— EARL NIGHTINGALE

Zalety doceniania samego siebie

Czym jest wiara w siebie1? Prawdopodobnie najlepiej można ją zdefiniować jako obiektywne i korzystne wrażenia związane z własną osobą wpływające na wszystkie nasze doświadczenia. To dość odważne określenie, a jednak prawie każdy psycholog, doradca, motywator, odnoszący sukcesy biznesmen, psychiatra oraz psycholog zgodzi się, że wiara w siebie stanowi podstawę spokoju umysłu oraz osobistej satysfakcji.
Oczywiście, im silniejsza jest Twoja wiara w siebie, tym lepsze będzie Twoje życie. Silna wiara w siebie to przekonujące nastawienie, które może pomóc Ci poczuć się ze sobą dobrze i naprawdę siebie docenić. Daje Ci poczucie prawdziwej przynależności — bezproblemowego wczuwania się w każdą sytuację. Sprawia, że czujesz się bezpiecznie i dysponujesz osobistą siłą, która pozwala Ci zmieniać się na lepsze. Może zapewnić Ci energię umożliwiającą stawianie czoła nowym wyzwaniom oraz odważne patrzenie w kierunku nieodkrytych obszarów życia, a także wzbogacić treść i smak wszystkich Twoich doświadczeń.
Poświęć chwilę i przypomnij sobie okres życia, gdy czułeś się ze sobą szczególnie dobrze. Niezależnie od tego, jak dawno to było, cofnij się do tego czasu i zobacz to, co wtedy widziałeś, usłysz to, co wtedy słyszałeś, i poczuj to, co wtedy czułeś. Zauważ, jak dobrze się wtedy czułeś i jak dobrze czujesz się teraz, jedynie myśląc o tamtym przeżyciu. Pomyśl, jakie byłoby Twoje życie, gdybyś mógł decydować o tym, że chcesz dobrze się ze sobą czuć i być dla siebie jeszcze bardziej wyrozumiały, gdy tylko zechcesz, po prostu dokonując odpowiedniego wyboru. Co Cię powstrzymuje od podejmowania takich decyzji? Co powstrzymuje Cię od poczucia silnej wiary w siebie? Większość ludzi nie czyni tego, ponieważ po prostu nie zna konkretnych kroków, jakie trzeba podjąć, aby to osiągnąć.
Chociaż dosłownie wszyscy profesjonaliści zajmujący się ludzkimi osiągnięciami zgadzają się co do wartości oraz znaczenia wiary w siebie, w rzeczywistości jedynie niewielu potrafi nauczyć nas, jak ją osiągać. Każdy mówi o wierze w siebie, ale wydaje się, że nikt nie wie, jak nauczyć skutecznych sposobów jej osiągania.
Na szczęście w tym miejscu przychodzi nam z pomocą zorientowana na osiągnięcia technologia programowania neuro-lingwistycznego, oferując naprawdę skuteczne rozwiązania. Dzięki NLP możesz z łatwością opanować konkretne etapy umożliwiające wykorzystywanie mózgu w sposób, który znacząco wpłynie na Twoją wiarę w siebie, co z kolei będzie miało wpływ na poziom Twoich osobistych osiągnięć.

hjdbienek : :