Archiwum 21 marca 2010


Clipy 
mar 21 2010 WIANECZEK
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 21 2010 Alex Jones - Obama - Wielkie Oszustwo (Napisy...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 21 2010 Rozwijanie pewności siebie - Zrozumieć...
Komentarze: 0

"Wielka sztuka niezależnie od formy spoczywa na fundamencie, jakim są umiejętności techniczne. Na przykład balet wymaga opanowania plie i piruetu. Dotychczas nie odkryłam nic, co lepiej niż NLP umożliwiałoby nam opanowanie technicznych podstaw sztuki ludzkiego istnienia".
— LARA EWING, międzynarodowy konsultant ds. zarządzania

Podobnie jak obawy i niepokój mogą przeszkodzić Ci w osiągnięciu sukcesu, również złe emocje, których niekiedy doświadczasz, mogą skutecznie powstrzymywać Twój rozwój. Nic nie może Cię osłabić lub „wykoleić" skuteczniej niż żądło negatywnej samooceny. Ludzie zwykle wykorzystują dwa zasadnicze procesy myślowe, dzięki którym udaje się im skutecznie szkodzić sobie samym: tworzą wewnętrzne wyobrażenia porażki lub zagubienia, a także słyszą wewnętrzny głos, który przypomina im, co robią źle.
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że myśląc o zbliżającej się prezentacji, którą miałeś wygłosić, wyobrażałeś sobie, jak stajesz przed grupą i nerwowo się rozglądasz, robiąc z siebie głupca? Czy kiedykolwiek powiedziałeś coś komuś, a zaraz potem usłyszałeś w głowie głos: „Ty głupku — co cię opętało, żeby to powiedzieć?"? Większość z nas ma podobne doświadczenia — zdarza się, że stajemy się swoim najgorszym wrogiem. Takie procesy myślowe powodują, że nastawiamy się na porażkę.
Weźmy na przykład Billa — mężczyznę, który miał poważny problem z negatywną samooceną. Powiedział, że od ponad roku czuje się przygnębiony i jest pogrążony w depresji. Analizując swoje procesy myślowe, odkrył, że wyobraża sobie wszystkie sytuacje, w których nie poradził sobie najlepiej, a następnie komentuje swoją postawę, oskarżając siebie o to, jak źle mu poszło — wykorzystuje obydwa kłopotliwe procesy, o których wspomnieliśmy. Gdy zapytano go: „A co z sytuacjami, w których poradziłeś sobie dobrze?", odpowiedział, że wie, iż w jego umyśle jest miejsce dla sukcesów, ale po prostu nie jest w stanie się na nich skupić. Stosując techniki opisane w tym rozdziale, odkrył, że zarówno wewnętrzne wyobrażenia, jak i wewnętrzne dialogi mogą być zupełnie inne. Zastąpił uczucie przygnębienia emocjami towarzyszącymi pewności siebie — dzięki nim mógł stać się bardziej dynamicznym i skutecznym członkiem zespołu, a także bardziej cieszyć się życiem.

hjdbienek : :
Clipy 
mar 21 2010 Rolling Stones - Can't You hear me Knocking...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 21 2010 Siła koszmarów 2 - The Power of Nightmares...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 21 2010 Czego się dowiedziałeś
Komentarze: 0

Nauczenie się eliminowania lęków i fobii jest tak proste, jak nauczenie się kilku łatwych technik NLP. Podsumowując, w tej części nauczyłeś się:
• Jak stosować dysocjację (proces oglądania siebie z zewnątrz) w celu dystansowania się od emocji związanych z negatywnymi zdarzeniami.
• Jak uzyskiwać dostęp do zasocjowanych i zdysocjowanych stanów umysłu, cieszyć się przyjemnymi doświadczeniami i neutralizować nieprzyjemne.
• Jak odtwarzać film o nieprzyjemnym zdarzeniu wstecz, aby je zneutralizować.
• Jak stosować szybką technikę zwalczania fobii w celu natychmiastowego pozbywania się lęków.
• Jak świadomie wykorzystywać trzy pozycje percepcyjne (ja, inny i obserwator), aby poprawić relacje i zapewnić podstawę do podejmowania mądrych i kreatywnych decyzji.
Wyeliminowanie obaw i nieprzyjemności jest wartościowym celem — takim, który pomoże Ci uwolnić posiadany potencjał i umożliwi pewne kroczenie do przodu. Wspomniane cele okazują się jednak trywialne w porównaniu do mądrości, jaką możesz zdobyć, wykorzystując omówione trzy pozycje percepcyjne w każdej dziedzinie życia. Pamiętaj, że ćwiczenia są narzędziami, które pomagają rozciągnąć i wzmocnić „mięśnie umysłu" (ang. mentol muscles) niezależnie od rodzaju zadań, jakie wykonujesz. Im częściej będziesz je wykonywać, tym elastyczniejszy będzie Twój umysł.

hjdbienek : :
Clipy 
mar 21 2010 EFY 2006 - Live like you believe
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 21 2010 Siła koszmarów 2 - The Power of Nightmares...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
mar 21 2010 Przećwicz opanowane techniki
Komentarze: 0

Być może najlepszym sposobem umożliwiającym zrozumienie, jak wartościowe są te perspektywy, jest wykorzystanie ich w procesie rozwiązywania konfliktów, prowadzenia negocjacji czy obsługiwania klientów, bądź też w sytuacji, gdy Twoja organizacja będzie starała się stworzyć efektywne zespoły. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest świadome przemieszczanie się między perspektywami ja, innego oraz obserwatora. Dzięki temu zyskasz możliwość planowania i działania charakteryzującego się zarazem mądrością, jak i pewnością siebie w relacjach z innymi.
Właśnie teraz poświęć trochę czasu na przypomnienie sobie sytuacji związanej z innymi osobami, w trakcie której odczuwałeś lęk lub chciałeś mieć więcej możliwości wyboru. Mogłeś na przykład obawiać się konfrontacji z pewną osobą. Być może bałeś się poprosić o awans, na który Twoim zdaniem zasługiwałeś. Możliwe, że lękasz się rozmowy z kapryśnym klientem. Niezależnie od tego, czego się obawiasz, poświęć kilka minut na przekształcenie tych emocji w osobistą skuteczność, dzięki umiejętnościom zmiany pozycji percepcyjnych, których nauczyłeś się w tym rozdziale. Możesz mieć taką kontrolę nad emocjami, lękiem i niepokojem, o jakiej nigdy nie marzyłeś

hjdbienek : :