Najnowsze wpisy, strona 37


maj 17 2010 Czego się dowiedziałeś
Komentarze: 0

Jeżeli wykonałeś ćwiczenia zamieszczone w ostatnich postach, udało Ci się właśnie stworzyć dające siłę pozytywne nastawienie, które będzie Ci służyć, ponieważ zostało zintegrowane zarówno z Twoimi wspomnieniami, jak i z oczekiwaniami. Zasadniczo właśnie stworzyłeś swoje życie na nowo, zapewniając sobie znacznie więcej możliwości działania. Możesz wykorzystać tę samą technikę, aby zintegrować inne zasoby przynoszące sukces i osiągnięcia ze wszystkim, co robiłeś i będziesz robić, tworząc jeszcze solidniejszy fundament dla przyszłego rozwoju.
Jesteśmy sumą swoich doświadczeń. Gdy uczymy się zmieniać nasze wspomnienia, zmieniamy swoje życie. Umieszczając nowe nastawienie w przeszłości, tworzymy nową historię życia, a w teraźniejszości otwierają się przed nami nowe możliwości. Stare błędne przekonania często same zanikają, gdy z głębi naszej istoty wyłania się nowe podejście do życia — naturalnie optymistyczne, pozytywne i przepełnione szczęściem.
Dowiedziałeś się:

• Jak ważne jest pozytywne nastawienie.
• Jakie sześć elementów tworzy takie nastawienie.
• Jak integrować pozytywne nastawienie z obecnym życiem.
• Jak zmieniać niegdyś podjęte decyzje w pozytywne zasoby oraz integrować te zasoby ze wszystkimi życiowymi doświadczeniami.
Niektórzy mogliby powiedzieć: „Ale to wszystko zdarzyło się w Twoim umyśle. Tak naprawdę nic nie zrobiłeś". W tej chwili jest to prawdziwe stwierdzenie. Jak jednak decydujesz, co chcesz robić? Masz pomysł, pragnienie lub marzenie, bądź spotykasz coś i zaczynasz wyobrażać sobie nowe możliwości. I to właśnie w takich momentach najważniejsze jest nastawienie. Twoje nastawienie jest czymś, co możesz wybrać. Właśnie dostałeś szansę na przeżycie życia w sposób, o jakim zawsze marzyłeś. Pamiętaj, że to pozytywne nastawienie leży u podstaw wszystkich marzeń, które stają się działaniami.

hjdbienek : :
Clipy 
maj 16 2010 Mietek Szcześniak - Co Ty na to
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 16 2010 Liquid Crystal Vision cz.5 (napisy PL)
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 16 2010 ĆWICZENIE 40. NISZCZYCIEL DECYZJI
Komentarze: 0

1. . Aby rozpocząć ten proces NLP, najpierw musisz przywołać pozytywne wspomnienie, z którego czerpiesz siły. Powinno ono być tak intensywne, aby wpływało nawet na Twoje dzisiejsze zachowanie. Chodzi o rodzaj doświadczenia, które przekonało Cię o Twoich zaletach — na przykład o tym, że jesteś wysportowany, towarzyski czy utalentowany. Po prostu wiesz, że to prawda — nie kwestionujesz tego. Takie doświadczenia zdarzają się często, gdy jesteśmy młodzi (na przykład w wieku dojrzewania) — niemniej mogą przydarzyć się na dowolnym etapie życia. Takie wspomnienie utworzyło pozytywny ślad w Twoim umyśle. Gdy już je odnajdziesz, wyobraź je sobie w pełni, przeżywając je tak, jakby działo się właśnie teraz.
2. Zwykłe wspomnienie. Teraz pomyśl o zwykłym wspomnieniu, które nie wpływa na Twoje życie w jakiś szczególny sposób, takim jak wczorajszy wypad do zieleniaka lub otwieranie skrzynki pocztowej.
3. Submodalności wspomnienia, które daje siłę. Porównaj te dwa wspomnienia, aby dowiedzieć się, jakie submodalności decydują o Tym, że pierwsze z nich daje Ci tyle siły. Mógłbyś odkryć, że dające siłę wspomnienie jest większe, bardziej dramatyczne i bardziej kolorowe od zwykłego. Udaj, że masz zamiar nakręcić o nim prawdziwy film i zwróć uwagę na jego kinowe zalety — jego submodalności wizualne i słuchowe. Zwróć uwagę na wielkość, jasność oraz rozmieszczenie wewnętrznych obrazów i dźwięków. Zauważ, jakie cechy takich obrazów i dźwięków sprawiają, że wspomnienie to jest tak ważne. Sporządź ich listę, jeżeli pomoże Ci ona lepiej je zapamiętać.
4. Tworzenie pozytywnego śladu przez dające siłę wspomnienie. Teraz pomyśl o pozytywnym nastawieniu, które stworzyłeś w ćwiczeniu 38. Przypomnij sobie chwilę, w której się z nim zintegrowałeś. Umieść wyobrażenia solidnego pozytywnego nastawienia w tym samym miejscu, w którym znajduje się dające siłę wspomnienie. Przypisz takiemu pozytywnemu nastawieniu takie same cechy, takie same submodalności wizualne i słuchowe, jak w przypadku tworzącego pozytywny ślad wspomnienia, o którym przed chwilą myślałeś. Zintegruj pozytywne nastawienie z dającym siłę i tworzącym pozytywny ślad wspomnieniem.
5. Podróż w czasie. Teraz jesteś gotów, aby wziąć udział w podróży, która będzie źródłem transformacji. Pamiętając o wspomnieniu tworzącym pozytywny ślad, wyobraź sobie, że unosisz się nad swoim ciałem i nad linią czasu, którą odkryłeś w poprzednim ćwiczeniu. Możesz cofnąć się o kilka lat, możesz też powrócić do czasów, gdy byłeś całkiem młody, poszukując wcześniejszych okresów w przeszłości, w których naprawdę mogłoby Ci się przydać solidne pozytywne nastawienie czasu, gdy mogłeś wprowadzić zmiany, które wpłynęłyby pozytywnie na resztę Twojego życia.
Gdy odnajdziesz już konkretne wspomnienie, znajdź się na przeszłej części linii czasu w dowolnym momencie przed owym wspomnieniem, pamiętając o pozytywnym nastawieniu. Teraz zacznij przesuwać się po linii czasu szybko naprzód. Zobacz, usłysz i poczuj, jak to zdarzenie z przeszłości ulega transformacji dzięki pozytywnemu nastawieniu.
Kontynuuj szybką podróż przez wszystkie wspomnienia aż do teraźniejszości. Doświadcz, jak takie zdarzenia z przeszłości również natychmiast zmieniają się i zostają wzbogacone Twoim pozytywnym nastawieniem. Nadal przemieszczaj się szybko po linii czasu aż do teraźniejszości, po czym zatrzymaj się.
Następnie zobacz, jak wraz z pozytywnym nastawieniem przemieszczasz się przez przyszłe doświadczenia — również one ulegają transformacji. To wspaniała przyszłość, wypełniona wzbogacającymi doświadczeniami. Teraz jest jeszcze lepsza, ponieważ zintegrowałeś ją ze swoim nowym pozytywnym nastawieniem.
Niektóre osoby wolą wykonać całe ćwiczenie kilka razy, aby jeszcze bardziej wzmocnić jego korzystny wpływ.

hjdbienek : :
Clipy 
maj 15 2010 Ich Troje - Follow My Heart Official Video...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 15 2010 Liquid Crystal Vision cz.4 (napisy PL)
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 15 2010 Dokonywanie ponownej oceny przeszłości,...
Komentarze: 0

Teraz, gdy potrafisz już wyobrazić sobie swoją linię czasu, możesz wykorzystać zdobyte informacje, aby zmienić to, co o sobie zwykle myślisz, i to, co do siebie najczęściej czujesz. To właśnie jest koncepcją następnej techniki NLP, którą Richard Bandler nazwał „niszczycielem decyzji" (ang. „Decision Destroyer"), ponieważ pomaga ona ludziom anulować złe decyzje, które niegdyś podjęli. Można to zrobić, ucząc się, w jaki sposób umieszczać w pamięci lepszą decyzję przed gorszą, w ten sposób neutralizując ją. Wykorzystamy tę samą zasadę, aby umieścić solidne pozytywne nastawienie, które właśnie stworzyłeś, w Twojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. W rezultacie poczujesz się tak, jakbyś miał to wspaniałe nastawienie już od bardzo dawna — na dodatek będziesz się nim cieszyć jeszcze bardzo długo.
W poniższym ćwiczeniu wykorzystamy nowe solidne pozytywne nastawienie z ćwiczenia 38. oraz wiedzę o linii czasu, którą zdobyłeś w ćwiczeniu 39. Jeżeli jeszcze nie wykonałeś poprzednich dwóch ćwiczeń, zrób je, zanim przejdziesz do następnego. Nie spiesz się. Zaangażuj się w proces i ciesz się rezultatami.
Przedstawione ćwiczenie zaczyna się od przypomnienia sobie pozytywnego nastawienia lub wydarzenia, a następnie angażuje Cię we wszystkie Twoje życiowe doświadczenia, wprowadzając je do Twojego życia tak, aby stały się jeszcze bardziej zintegrowane z Tobą niezależnie od okoliczności. To jest właśnie naturalny sposób powstawania solidnego pozytywnego nastawienia. Dzięki NLP możesz stworzyć swoją przeszłość na nowo, tak abyś mógł pamiętać to, czego zawsze pragnąłeś — mieć magazyn pełen potężnych, pozytywnych wspomnień stanowiących podstawę dla sukcesów osiąganych w teraźniejszości: czasie, w którym wszyscy żyjemy, pracujemy, bawimy się i tworzymy.

hjdbienek : :
Clipy 
maj 14 2010 Sarah Brightman & Fernando Lima, Pasion...
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 14 2010 Liquid Crystal Vision cz.3 (napisy PL)
Komentarze: 0

hjdbienek : :
maj 14 2010 ĆWICZENIE 39. ZNAJDŹ SWOJĄ OSOBISTĄ LINIĘ...
Komentarze: 0

Poświęć na to ćwiczenie co najmniej dziesięć minut. Najpierw znajdź wygodną pozycję, a następnie poświęć chwilę, aby się zrelaksować.
1. Codzienne zajęcie. Poświęć sekundę albo dwie, aby oczyścić umysł. Zacznij od myślenia o jakiejś zwykłej czynności, którą wykonujesz dość często, takiej, jak mycie zębów lub czytanie gazety. Powinno być to coś stosunkowo neutralnego — coś, co nie wywołuje w Tobie silnych emocji.
2. Przeszłość. Gdy już coś Ci przyjdzie do głowy, pomyśl o konkretnym czasie, kiedy zajmowałeś się taką czynnością tydzień temu. Następnie pomyśl o konkretnym czasie, kiedy zajmowałeś się nią dwa miesiące temu, pół roku temu, trzy lata temu, a wreszcie dziesięć lat temu. Gdy przypomnisz już sobie wszystkie te momenty, pomyśl o wszystkich naraz. Zauważ, w jaki sposób układają się „przed oczami wyobraźni".
U wielu osób wyobrażenia tworzą linię — najnowsze wspomnienia znajdują się najbliżej, a starsze nieco dalej. U wielu osób taka linia znajduje się po lewej. U innych rozciąga się za plecami — muszą się obejrzeć, żeby zobaczyć przeszłość. Niektórzy mają przeszłość po prawej. Niezależnie od tego, jaki wynik uzyskasz, wszystko będzie w porządku — to sposób, który zdaniem Twojego mózgu przydaje się do porządkowania wydarzeń z Twojego życia.
3. Przyszłość. Gdzie jest Twoja przyszłość? Tym razem musisz zrobić to, co przed chwilą, tylko że teraz będziesz się starał znaleźć „zwyczajne" zdarzenia, których oczekujesz w przyszłości. Ponownie wybierz coś, co robisz regularnie i spodziewasz się robić w przyszłości. Najpierw wyobraź sobie, jak będziesz to robić za tydzień, następnie za dwa miesiące, pół roku, rok, potem trzy lata, a wreszcie za dziesięć lat.
Następnie pomyśl o wszystkich tych chwilach naraz i zwróć uwagę na to, jak są rozmieszczone w przestrzeni, tworząc część Twojej linii czasu odzwierciedlającą przyszłość. Zwróć uwagę na to, w jakim kierunku ułożone są takie zdarzenia. U niektórych przyszłość znajduje się po prawej. Niektórzy mają ją tuż przed sobą. Jeszcze inni widzą ją po lewej. Niezależnie od tego, co sobie wyobrazisz, zwróć uwagę na to, w którym kierunku biegnie Twoja linia czasu.
4. Twoja osobista linia czasu. Twoja przeszłość i przyszłość tworzą razem linię czasu, na której Ty znajdujesz się w teraźniejszości. Twoja linia czasu może przypominać kształtem dużą literę V — Ty znajdowałbyś się u podstawy V, jej lewa strona utworzona byłaby ze wspomnień, a prawa z oczekiwań. Twoja linia czasu może też być prostą lub nieznacznie zakrzywioną linią przechodzącą przez miejsce, w którym stoisz — wtedy przyszłość znajdowałaby się przed Tobą, a przeszłość za Tobą. Są też osoby, których osie czasu są zakręcone lub zapętlone. Niezależnie od tego, jak wygląda Twoja, dysponujesz teraz jednym z najskuteczniejszych narzędzi osobistej zmiany, jakie kiedykolwiek odkryto.

hjdbienek : :